PORTÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST DO ŠKOL VYHLAŠUJE 1. ROČNÍK SOUTĚŽE „ROZPOČTI SI TO!“ PRO 1. ST. ZŠ

Michal Hutta
16. Duben 2014

Portál Finanční gramotnost do škol, jež provozuje obecně prospěšná společnost yourchance, vyhlásila soutěž „Rozpočti si to!“ pro 1. stupeň základních škol, jež navazuje na úspěšnou loňskou verzi, která byla tehdy určená pro 2. stupeň. 

 Stejně jako vloni se i letos však můžete setkat s Rosťou Rozpočtářem a všudypřítomnými „chechtáky“. Nemusíte se bát náročnosti soutěže, obtížnost pro 1. stupeň byla výrazně zjednodušena. V této hře mohou soutěžit žáci 3 – 5. tříd základních škol, jež si vytvoří 3 – 5 členné týmy. V nich budou vystupovat za 1 (dospělou) osobu, která se o sebe musí postarat a zabezpečit si hlavní potřeby. Děti (ale i dospělí) se tak interaktivní formou naučí, jak hospodařit s penězi, jaká je hodnota různých věcí, jak sestavit jednoduchý osobní (respektive rodinný) rozpočet a v neposlední řadě také týmové spolupráci a jak se finančně vzdělávat.

Hra byla zahájena dne 1. 4. 2014 on-line na portále Financnigramotnostdoskol.cz a probíhat bude až do 31. 5. 2014. Konečné finále pak proběhne v pátek 13. 6. 2014 v Praze, kde finalisty čeká zábavný program.

REGISTRACE je možná až do konce prvního kola, což je do 23. 4. 2014, takže neváhejte a hlaste se na této stránce: http://www.financnigramotnostdoskol.cz/registrace-do-souteze/

                                                                                                                              www.financnigramotnostdoskol.cz