Milan Kubec o elegantním městském stylu a kvalitním šití na míru

Rozhovor napsala redakce
08. Leden 2018
Otázka
Jak jste se rozhodl podnikat a proč zrovna v pánské módě?
Odpověď

Můj otec vždy podnikal a v podnikatelském prostředí jsem vždy vyrůstal. Věděl jsem, že tohle je i má cesta, jen jsem nevěděl, do kterého oboru se vrhnu. Vlastně rozhodla náhoda. Jako sedmnáctiletý student střední školy jsem jel s otcem do Itálie a seznámil jsem se tam s jeho krejčím, sledoval jsem jeho postup při šití oblečení a poprvé tak viděl preciznost kvalitního šití na míru. Objednal jsem si prvních pět košil na míru pro sebe a měl jsem možnost vidět celé zpracování úplně od začátku, jak se berou míry až po finální výsledek, který byl perfektní. Když si na to teď vzpomenu, má to své kouzlo. Rozhodl jsem se, že začnu podnikat v módě. Člověk netuší, co ho čeká, ale je plný elánu a nadšení. To je prvořadé pro každý začátek. Nestačí mít nápad, je potřeba také nadšení, pevné nervy a víra, že je to to nejlepší, co můžu udělat.

Otázka
Takže jste začal podnikat hned po návratu z Itálie?
Odpověď

Bezprostředně po návratu ne, ale nějak mi to utkvělo v hlavě a zhruba po roce jsem začal hledat krejčího zde v České republice, se kterým bych mohl začít podnikat. Byl to úkol nad moje síly, protože jak jsem zjistil, najít dobrého krejčího je velmi obtížné. Proto jsem začal spolupracovat s krejčím mého otce v Itálii, a až po čtyřech letech jsem se tady v Praze seznámil s krejčím, se kterým spolupracuji dodnes.

Otázka
Když se muž rozhodne, že chce oblečení od vás, jak má postupovat?
Odpověď

Musíme se rozhodně sejít, popovídáme si, klient mi řekne svoji představu. Poté vybereme látku, vezmou se míry a začne se šít.

Otázka
Takže látka je to jediné, o čem klient rozhoduje?
Odpověď

Svým způsobem ano (s úsměvem). Pokud za mnou přijde klient, představím mu primárně svou vizi. Zpočátku jsou někteří muži vyvedeni z míry, že si nevybrali ani tvar límce, ale když vidí výsledek, jsou stoprocentně spokojeni. Vztah s klientem si zakládám na důvěře, říká muž, který studuje na Metropolitní univerzitě obor International Business a Marketing na VSFS v Praze.
Otázka
Prozradíte nám, z jakých materiálů šijete?
Odpověď

Šijeme převážně z látek Loro Piana, Ermenigeldo Zegna, které jsou prvotřídní. Konkrétní dotazy samozřejmě rádi zodpovíme osobně.
Otázka
Jaký styl preferujete právě vy?
Odpověď

Já osobně preferují městský elegantní styl. Cítím se nejlépe v pohodlném vlněném obleku, který si mohu obléci jak ke společenské obuvi, tak i k teniskám. Přes den nosím zásadně bílou nebo světle modrou bavlněnou košili, ve které se cítím nejlépe. Taky si myslím, že máme v Čechách málo módních ikon, které by ukazovaly, co se nosí a jaké jsou trendy. Jsem ovšem optimista a troufám si říct, že moje generace tuto stagnaci láme. Stejně jako jsme se vypracovali v oblasti gastronomie, tak se posuneme k elegantnímu městskému stylu v oblékání.
Otázka
Jakou máte vizi do budoucnosti?
Odpověď

V současné době šijeme každé tři měsíce limitovanou kolekci obleků, košil a vest a speciální kolekci kašmírových kabátů na podzim a zimu 2017/18. Hlavně se soustředíme na spokojenost a servis zákazníků, každého klienta znám osobně a jeho spokojenost je pro mě zásadní.
Otázka
Na závěr nám povězte, jak na váš nápad reagovalo okolí?
Odpověď

Nikdy jsem se neřídil tím, co říkali ostatní. Priorita pro mě byla má rodina, která mě vždy podporovala a úzký okruh přátel. Avšak největší hodnotou je pro mě fakt, že se otec rozhodl šít veškeré obleky a košile u nás.
Děkujeme za rozhovor

MK Tailor

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže