O posvátných přírodních medicínách s Petrem Chrisantemem Macháčkem

Redakce
16. Červenec 2021

Zakladatel a majitel e-shopu ladirna.cz. Holistický a regresní terapeut, lektor meditace Merkaba a posvátné geometrie. Autor knihy s 55 výkladovými kartami Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Od malička se zajímá o rostliny. Silné přírodní medicíny jako Ayahuasca a Iboga se staly jeho profesí po roce 2016, kdy prožil silnou traumatickou událost.

Otázka
Pane Macháčku, prozradil byste nám, prosím, co přesně v ladirna.cz děláte?
Odpověď
Díky za tuto příležitost k rozhovoru.
Když navštívíte ladirna.cz, možná to působí jako veliký projekt se spoustou lidí v pozadí, ale není tomu tak. Ladírna funguje šest let a stále se ladí… Vznikla z myšlenky, že chci provozovat web s e-shopem, kde můžu sdílet to, co mi dává smysl. Nejdříve to byly knížky a harmonizační předměty s posvátnou geometrií, postupně se však hlavní fokus přesunul na bylinky, účinné a ověřené přírodní medicíny - oficiálně jim musíme říkat „etnobotanické vzorky”.
První tři roky jsem byl na vše sám, od programování přes psaní popisků a chození na poštu, nyní zatím zvládáme provoz ve dvou lidech s týmem skladníků.
Možná by tedy bylo jednodušší říct, co v Ladirne nedělám. Nedělám denodenní balení do pytlíků a lahviček, na to mám šikovného kolegu a balení zásilek a produktů dělají skladníci. Takže co dělám - rozhoduji, co budeme prodávat, píšu popisky, dělám fotky, všechny rostlinky co nejpoctivěji testuji, odpovídám na emaily, zvedám telefon, také se někdy scházím s lidmi, kteří uvítají radu nebo potřebují speciální péči, občas dělám semináře, také dle možností alespoň několikrát ročně jezdím po světě za novými dodavateli, abych se co nejvíce naučil co nejvíce u lidí, kteří rostliny pěstují.

Otázka
A Vy sám tedy objíždíte svět a hledáte různé bylinky, které by se daly využít?
Odpověď
Ano, jezdím hlavně do Jižní Ameriky, ale chystám se i do Kamerunu a Asie. Zajímavé rostliny rostou všude po světě. Základ našich produktů jsou amazonské „šamanské“ byliny jako Ayahuasca, „šamanský tabák" rapé nebo 100% čisté kakao, ale dále máme v nabídce například Ibogu z Kamerunu v Africe, kratom z Indonésie, ajurvédské byliny z Indie nebo CBD olej z Česka.
Otázka
Jak se dozvídáte o tom, k čemu která rostlina slouží?
Odpověď
Dneska stačí zadat název rostliny do Googlu a máme naservírováno tolik informací, někdy i rozdílných, že je potřeba víc dát na vlastní zkušenosti. Než dám novou neznámou rostlinu do prodeje, studuju různé zdroje, zkoumám sám na sobě různé druhy přípravy, dávkování a kombinace, abych mohl vhodně napsat popisky a články a poradit svým zákazníkům.

Otázka
Jak jste se k přírodním medicinám a alternativní medicíně dostal?
Odpověď
Velmi blízký vztah k rostlinám mám odmalička, vyrůstal jsem v podhůří Orlických hor a často jsem chodil po venku. Rostliny mě vždycky fascinovaly a bavilo mě zkoumat jejich svět. Už v devíti letech jsem například začal sbírat rostliny do herbáře, vyhledával jsem, jak se jmenují, během tří let jsem nasbíral v blízkém okolí domu na tři sta druhů rostlin. Dlouho jsem dělal programátora, čím dál tím víc jsem uvažoval nad tím, že bych si mohl otevřít a provozovat vlastní projekt.
Před nějakými šesti lety jsem poprvé navštívil „šamanskou ceremonii” s rostlinou, která se jmenuje Ayahuasca. Velmi mě to zaujalo, tak jsem navštěvoval další a odjel poprvé do amazonské džungle. Až pak přišla myšlenka, že bych mohl zkusit dát pár rostlin jako doplňkový sortiment na svůj již pomalu rozvíjející e-shop ladirna.cz. Všechno tak nějak postupně „chodí” samo.
Dostal jsem pak také příležitost se zúčastnit dvouletého kurzu tzv. holistických, regresních a spirituálních terapií do „života mezi životy” a díky tomu jsem začal poskytovat terapeutická sezení. Ta mohou být JAK bez rostlinných pomocníků, tak i s nimi – někdy je efektivnější použít určitou rostlinnou medicínu.
Otázka
S jakými problémy Vás lidé nejčastěji navštěvují?
Odpověď
To, na co se specializuji během své terapeutické praxe, je nalezení a uvolnění zablokované energie v těle. Příčina může být různá, ať už traumatická událost nebo dlouhodobý stres, nízké sebevědomí, strach, nevhodně odpozorované vzorce z rodiny, ze školy či společnosti, nedostatek lásky, peněz, ubývající energie. Téměř každý má „někde něco”, ale ne každý je samozřejmě ochoten to zavčas řešit.
Také mě více a více kontaktují lidé, kteří se potýkají s různými závislostmi a dlouhodobými depresemi, lidé závislí na psychofarmakách, alkoholu či kouření, protože se někde dočetli o tom, že by Iboga, kterou máme v nabídce, mohla pomoci.

Otázka
A opravdu Iboga dokáže pomoci se závislostí na alkoholu či kouření?
Odpověď
Ano, Iboga je účinná medicína pro širokou škálu problémů, depresí počínaje a tvrdými drogami konče. Někomu stačí mikrodávky v kapslích po dobu několika týdnů, ale pro ty, kteří jsou více „zasekaní”, je určitě lepší si domluvit terapeutickou pomoc a nebýt na to sami doma.
Otázka
Jsou rostliny, které v Ladírně prodáváte opravdu bezpečné? Jsou vhodné i pro nás v Evropě, když pochází z různých koutů světa?
Odpověď
Podle mých zkušeností i podle zpětné vazby, které dostávám od spousty zákazníků a klientů, ano. Když se ví, jak na to, kterou rostlinu a jak použít, je proces bezpečný a vhodný i pro nás v Evropě, i když rostlina rostla tisíce kilometrů daleko. Žijeme v globalizované čím dál tím složitější době, jsme obklopeni výrobky z celého světa, plasty z Číny, banány z Kolumbie, ropa ze Středního Východu. Často se stává, že si z heřmánkem a kopřivou, které rostou za humny, už nevystačíme.

Otázka
Jaké tkví hlavní výhody přírodních medicín oproti té moderní prováděné v nemocnicích?
Odpověď
Když to trochu zjednoduším, můj názor je, že moderní medicína je obvykle zaměřená na potlačování symptomů pomocí chemických medikamentů s řadou vedlejších účinků. Bolest sice na chvíli může po požití prášku ustoupit, ale pokud člověk nepochopí to, proč bolest u něj nastala, a něco zásadního nezmění, objeví se nejspíš dříve či později jinde. Pokud se chcete leknout, jděte k lékaři. Nemocnice se jmenuje proto, že je tam člověk ne-mocný, tedy přichází tam o svou moc.
Přírodní medicíny působí obvykle velmi holisticky, celostně, člověk s nimi naopak objevuje svou vlastní moc, objevuje více a více to, kdo je, a co by tady na této prazajímavé planetě jménem Země měl dělat. Vrací ho do rovnováhy.
Otázka
Napsal jste i nějakou knihu, která by nás mohla poučit?
Odpověď
Ano, v roce 2017 jsem vydal knihu Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď, kromě knížky v balení najdete i 55 výkladových karet se symboly posvátné geometrie. V knížce je pak návod, jak si danou kartu vyložit, a také otázky k sebezpytování a zamyšlení.
Kromě toho věřím, že ještě letos dokončím knihu věnovanou oné zmiňované meditaci Merkaba. Píšu ji tak, aby byla srozumitelná, čtivá a objevná, tak věřím, že si své čtenáře také najde.

Otázka
Slyšeli jsme, že pořádáte i semináře meditace Merkaba. V čem to spočívá?
Odpověď
Meditace Merkaba je jedinečná technika, při které se používá dech, vizualizace a síla tzv. muder (pozice prstů). Dochází rychle a často až téměř hmatatelně ke sjednocení duše, mysli a těla, prosvětlení zevnitř ven. Nastolí se rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Mám Merkabu moc rád, protože je to rychlé, ve výsledku je to jen na nějakých 10-15 minut, a přitom efektivní.
Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Když slyším slovo „luxus”, mám asociace jako přepychové bohatství, až hýřivost či marnotratnost.
Luxus nevnímám rozhodně jen o tom mít peníze, ale spíše být zdravý, dělat, co mě baví, mít čas na to, co cítím, že mám dělat, být šťastný za všech okolností.

Děkujeme za rozhovor

Ladírna

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Soutěže společnosti