Objevte kouzlo jednoho z nejbohatších států světa – Singapuru

Hana Benešová
11. Červenec 2017

Singapur je městský stát, který se nachází v jihovýchodní Asii. Od doby, co se tato původně britská kolonie stala nezávislou, je jedním z nejvíce prosperujících států světa. V městu samém se snoubí vlivy Indie, Číny, Malajsie a také Velké Británie.

Singapur je tvořen z hlavního ostrova a 54 malých ostrovů. Po celý rok je zde tropické počasí. V noci neklesne teploměr pod 20°C, ve dne pod 30°C. Na ostrovech je krásná fauna i flora, na které se však nehezky podepisuje hustá zástavba. Proto pokud chcete vidět původní vegetaci v celé své kráse, musíte zajít do některé z rezervací.

Singapur láká mnoho milovníků jídla, které je zde chutnou kombinací pokrmů Indie, Číny a Indonésie. Oblíbené jsou zde pouliční stánky, tzv. „hawkers“. Město nabízí také nespočet pamětihodností. V Koloniální čtvrti stojí za návštěvu Hotel Raffles, budova Parlamentu, Viktoriina koncertní síň a divadlo a Nejvyšší soud. V Čínské čtvrti naleznete mnoho čínských chrámů, z nichž je nejznámější Leon San See.

Kromě nich je tu také nejstarší hinduistický chrám ostrova – Sri Mariamman. Za výlet rozhodně stojí čtvrť Malá Indie s množstvím rozličných obchodů a restaurací, nebo Arabská čtvrť s atmosférou Středního východu. Modernou dýchá čtvrť Downtown.

Pojedete-li do Singapuru s dětmi, určitě je i Vás potěší návštěva zábavního ostrova Sentosa s hlavní atrakcí, kterou je večerní laserová a vodní show. Pro chvíle oddechu slouží nespočet singapurských zahrad. A malá rada na konec: při své cestě zapomeňte na žvýkačky, jsou totiž v celém Singapuru zakázány.