CHARITATIVNÍ POCHOD V ŠÁRCE PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ ODSTARTUJE V SOBOTU

Eva Bicanová
18. Září 2015
2. ročník charitativního pochodu ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY odstartuje v sobotu 19. září v Divoké Šárce mezi 11. a 13. hodinou a celkem bude mít 6 km. Zúčastnit se ho může každý, kdo má rád procházky a chce pomoci dobré věci.

„Druhým ročníkem pochodu Šlapeme násilí na paty se snažíme vyvrátit mýtus, že domácí násilí je tabu. Především ale chceme ukázat všem, kteří domácím násilím trpí, že existují možnosti řešení jejich tíživé rodinné situace“, vysvětluje Zdena Zuzana Bednářová, ředitelka centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí. Pochod v 11 hodin slavnostně zahájí Zora Jandová a David Matásek. Akci svou účastí podpoří také patronka ACORUSu, Michaela Jílková.

Celá akce včetně pestrého doprovodného programu potrvá do 16 hodin. Na pódiu, které bude v pohotovosti od 13:00, se představí divadlo Rolnička pro děti a hudební skupina Yellow Sisters. Bude zde stánek Věda nás baví, výtvarná dílnička pro děti a ECCO kožedělný stánek. Návštěvníci se mohou těšit na rugby workshop a focení s Vespou. Centrum ACORUS mimo jiné provozuje ambulantní poradnu, kde je zastoupeno sociálně-právní a psychologické poradenství, psychoterapie a právní informace obětem trestných činů. Nově v centru Locika také provozují odborné služby dětem, které zažívají či zažily domácí násilí jako svědci nebo přímé oběti.

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor