Dekorování koní na Žofíně

Redakce
17. Květen 2018
Cenu časopisu Jezdectví pro nejlepšího koně letos převzal žokej Jan Kratochvíl, který se svým valachem jménem No Time To Lose letos vyhrál Velkou pardubickou. „No Time To Lose je temperamentní anglický plnokrevník, po zimní přípravě se netrpělivě těší na sezonu, která by měla vrcholit startem na 128. Velké pardubické,“ vyjádřil se žokej. Cenu si oba aktéři dostihů převzali na Slovanském ostrově v Praze, 10. 4. 2018. Koně trénoval žokej Josef Váňa, který však na této akci chyběl.

Na Žofíně byl rovněž oceněn Malý kůň roku, pouhých 75 centimetrů měřící minikůň Jack van Alana ze stáje Paragan. Doprovázela ho jeho majitelka, paní Hana Petráčková, až z Ústí nad Labem. Slavnostní deku oblékla oběma koním zpěvačka Debbi, která sama vlastní statek s koňmi. Na předávání cen ji dovezlo dvojspřeží starokladrubských běloušů pod vedením několikanásobného mistra republiky Jiřího Nesvačila ml.

Ještě než došlo na dekorování koní, sešli se ve Velkém sále Žofína k vyhlašování například Ošetřovatel, Jezdecký klub či Talent roku 2017 a bodovali zástupci Severní i Jižní Moravy, za Prahu například veterinářka MVDr. Barbora Schillová nebo za Východní Čechy amatérka Sabina Nosková. Po dekorování koní předal herec Marián Roden, už opět na hlavním podiu, odměny nejlepším jezdcům nejstaršího českého žebříčku Pavo Poháru Jezdectví.

Nemohlo chybět ani uvedení osobností do Dvorany slávy a galavečer končil v pozdních hodinách dražbou obrazu Natálie Roučkové ve prospěch nadace Taťány Gregor Brzobohaté Krása pomoci. Aukci vedl vtipně Ondřej Brzobohatý a obraz koupil za 50 000 Kč otec jednoho z jezdců, pan Radim Skutecký. Galavečer Koně na Žofíně již popatnácté pořádal časopis Jezdectví, konal se 7. 4. 2018, více na www.jezdectvi.cz.