NEWS & ARTICLES

Dekorování koní na Žofíně

ARTICLE BY

Cenu časopisu Jezdectví pro nejlepšího koně letos převzal žokej Jan Kratochvíl, který se svým valachem jménem No Time To Lose letos vyhrál Velkou pardubickou. „No Time To Lose je temperamentní anglický plnokrevník, po zimní přípravě se netrpělivě těší na sezonu, která by měla vrcholit startem na 128. Velké pardubické,“ vyjádřil se žokej. Cenu si oba aktéři dostihů převzali na Slovanském ostrově v Praze, 10. 4. 2018. Koně trénoval žokej Josef Váňa, který však na této akci chyběl.

Na Žofíně byl rovněž oceněn Malý kůň roku, pouhých 75 centimetrů měřící minikůň Jack van Alana ze stáje Paragan. Doprovázela ho jeho majitelka, paní Hana Petráčková, až z Ústí nad Labem. Slavnostní deku oblékla oběma koním zpěvačka Debbi, která sama vlastní statek s koňmi. Na předávání cen ji dovezlo dvojspřeží starokladrubských běloušů pod vedením několikanásobného mistra republiky Jiřího Nesvačila ml.

Ještě než došlo na dekorování koní, sešli se ve Velkém sále Žofína k vyhlašování například Ošetřovatel, Jezdecký klub či Talent roku 2017 a bodovali zástupci Severní i Jižní Moravy, za Prahu například veterinářka MVDr. Barbora Schillová nebo za Východní Čechy amatérka Sabina Nosková. Po dekorování koní předal herec Marián Roden, už opět na hlavním podiu, odměny nejlepším jezdcům nejstaršího českého žebříčku Pavo Poháru Jezdectví.

Nemohlo chybět ani uvedení osobností do Dvorany slávy a galavečer končil v pozdních hodinách dražbou obrazu Natálie Roučkové ve prospěch nadace Taťány Gregor Brzobohaté Krása pomoci. Aukci vedl vtipně Ondřej Brzobohatý a obraz koupil za 50 000 Kč otec jednoho z jezdců, pan Radim Skutecký. Galavečer Koně na Žofíně již popatnácté pořádal časopis Jezdectví, konal se 7. 4. 2018, více na www.jezdectvi.cz.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

JEZDECTVÍ
775772747
redakce@jezdectvi.cz
Prokopova 15, Praha

Firemní články

Official Press Release

10. JUBILEJNÍ GALAVEČER - KONĚ NA ŽOFÍNĚ

18.2.2014

Milujete koně a zajímáte se o jezdectví? Pak tu pro vás máme zajímavou pozvánku na jistou jedinečnou událost, která se bude konat v sobotu 1. března na Slovanském ostrově. 

Official Press Release

KONĚ NA ŽOFÍNĚ: ANKETA KOPÍROVALA VÝSLEDKY ŽEBŘÍČKŮ

6.3.2014

Žádné překvapení nečekalo téměř sedm set diváků při vyhlašování nejlepších jezdců a koní roku 2013 – vítězové těchto anket se totiž vzácně shodli s vítězi žebříčků. Překvapivá odhalení tak přinesla pouze předtočená videa, která vyhlašování nejlepších provázela.

Official Press Release

ROMAN NAVRÁTIL: NA JEZDECTVÍ JE FASCINUJÍCÍ DVOJICE JEZDEC - KŮŇ

29.5.2014

Seznamte se s Romanem Navrátilem, provozovatelem jednoho z nejmodernějších areálů ve střední Evropě (Equine Sport Centre Olomouc) a prezidentem nadcházejících mezinárodních závodů J&T Banka CSI ***W Olomouc, kde v červnu proběhnou 3 kola světového poháru.

Official Press Release

NA ŽOFÍN SE DOSTAVÍ JIŽ PODVANÁCTÉ KONĚ A NEJLEPŠÍ JEZDCI

4.2.2015

Již tradiční setkání milovníků koní proběhne na pražském Žofíně 28. 2. 2015. Letošní ročník bude obohacen o novinku. Galavečer nadšenců koní “Koně na Žofíně” se tento rok odehrají již po dvanácté, letos poprvé však láká do reprezentačních prostor příznivce parkurového a dostihového sportu společně.

Official Press Release

NENECHTE SI UJÍT VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍHO KONĚ ČESKÉ HISTORIE, OCENĚNÝ BUDE I ŽELEZNÍK!

12.2.2015

Letošní již tradiční setkání koní na pražském Žofíně bude obohaceno o zajímavou novinku. Galavečer poprvé láká své příznivce parkurového a dostihového sportu společně.

Official Press Release

PARKUROVÉ JEZDECTVÍ EXKLUZIVNÍ SPORT V RÁMCI CELOSVĚTOVÉHO MĚŘÍTKA

19.2.2015

Parkurové jezdectví spočívá ve zvládnutí určité trasy s překážkami s co nejmenším počtem chyb nebo v časovém limitu. Tohoto sportu se účastní kůň spolu s jezdcem, jimž je po dokončení jízdy hodnoceno nejen její splnění, ale také styl jízdy.

Official Press Release

KONĚ NA ŽOFÍNĚ POPRVÉ SPOJILI PARKURY A DOSTIHY

5.3.2015

Poslední únorová sobota se na Žofíně nesla ve znamení koní. Konal se totiž již 12. ročník galavečera Koně na Žofíně, který pořádá redakce Jezdectví. Poprvé však propojil ocenění nejlepších parkurových a dostihových jezdců a koní.

Koně na Žofíně: unikátní galavečer oslavující tato vznešená zvířata

12.12.2017

10. března 2018 se koná neuvěřitelný, již 15. ročník galavečeru časopisu Jezdectví. A protože se jedná o takové významné jubileum, redakce nejstaršího českého časopisu o koních se rozhodla uspořádat tuto oslavu zcela nově a zavést novou tradici – tzv. Ceny časopisu Jezdectví.

Galavečer Koně na Žofíně se z důvodu požáru paláce přesouvá na 7. dubna

16.3.2018

Jak jste možná slyšeli ve sdělovacích prostředcích, v noci ze 7. na 8. března palác Žofín zachvátil požár. Z toho důvodu musel být Galavečer Koně na Žofíně přesunut, a to na nový termín: 7. duben 2018. Vstupenky zůstávají v platnosti, program však bude mírně upraven. A na co se mohou návštěvníci galavečeru těšit?

Dekorování koní na Žofíně

17.5.2018

Cenu časopisu Jezdectví pro nejlepšího koně letos převzal žokej Jan Kratochvíl, který se svým valachem jménem No Time To Lose letos vyhrál Velkou pardubickou. „No Time To Lose je temperamentní anglický plnokrevník, po zimní přípravě se netrpělivě těší na sezonu, která by měla vrcholit startem na 128. Velké pardubické,“ vyjádřil se žokej.