Koně na Žofíně: unikátní galavečer oslavující tato vznešená zvířata

Hana Benešová
12. Prosinec 2017
10. března 2018 se koná neuvěřitelný, již 15. ročník galavečeru časopisu Jezdectví. A protože se jedná o takové významné jubileum, redakce nejstaršího českého časopisu o koních se rozhodla uspořádat tuto oslavu zcela nově a zavést novou tradici – tzv. Ceny časopisu Jezdectví.

Nominaci do jednotlivých kategorií provedou sami čtenáři, z nich poté redakce (ve spolupráci s partnerem ceny) provede užší výběr, čítající v tomto případě 5 kandidátů, ze kterých čtenáři budou hlasovat. Vyhlášení vítězů těch nejobsazenějších kategorií proběhne během galavečera na Žofíně.

Kategorie Cen časopisu Jezdectví stejně jako sám časopis jdou napříč disciplínami i zaměřením, věkem nebo pohlavím. Novinkami letošního roku je cena „Klub roku 2017“ a „Kůň roku 2017“. Aby se nezapomnělo na ty, kteří se o koně starají, budou jim uděleny dvě ceny - cena za dlouholetý přínos a cena externímu spolupracovníkovi za jeho práci.

Jako každý rok se na Žofíně předá Pavo Pohár Jezdectví - nejstarší sportovní žebříček. Budou zde také vyhlašováni ti nejlepší v disciplíně skoky. Vyhlašovat se budou první tři Stylšampionátu dětí a juniorů na velkých koních 2017, Jezdci roku 2017, Akce roku 2017 a Trenér roku 2017, venku pak Skokový kůň roku 2017. Stejně jako vloni se bude v Rytířském sále v odpoledních hodinách konat galavečer pražské oblasti.

Protože se galavečer odehraje dva dny po světovém svátku žen, bude mířen na ženy – vždyť kolem koní jich je stejně většina! Celý večer si však užijí i pánové, kteří se svými drahými polovičkami, přítelkyněmi nebo dcerami dorazí. Vstupenky na tento jedinečný večer zakoupíte na www.jezdectvi.cz.