NEWS & ARTICLES

There Is Only You: Čeští designéři na International Fashion Showcase 2017

ARTICLE BY
Tereza Rosálie Kladošová

There Is Only You je výstava studentů a absolventů pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM), kteří pod vedením MgA. Pavla Ivančice ve spolupráci s Českým centrem Londýn představí svou tvorbu na mezinárodní přehlídce mladých módních talentů International Fashion Showcase 2017 (IFS). Výstava se uskuteční ve dnech 17. - 21. 2. 2017 v prostorách Somerset House jako doprovodná akce London Fashion Week.

Michela Čapková, photo: Tereza Ondrušková

Hlavním tématem IFS rok 2017 je fenomén globální vs. lokální. Českou expozici budou na International Fashion showcase opět reprezentovat studenti a absolventi Ateliéru módní tvorby a Ateliéru designu oděvu a obuvi, jmenovitě Michaela Čapková, Filip Hieke, Tereza Rosálie Kladošová, Tereza Ledvinová a Kateřina Plamitzerová.

Kateřina Plamitzerová, photo: Michaela Karásek Čejková

V kolekcích se prolíná téma letošního ročníku IFS s osobními pocity a názory, které se svou tvorbou snaží vyjádřit. Hranice mezi spirituálním a materiálním, vztah oděvu a jeho nositele, propojení předmětů denní potřeby s oblečením, ženskost ve vztahu k mytologii a japonským anime filmům, oděv jako prostor vyvolávající vzpomínky…

Tereza Ledvinová, photo: Lenka Grabicová

Autorem instalace je jako v předchozím roce Aleš Kachlík, student Ateliéru produktového designu na UMPRUM, vedeného studiem Olgoj Chorchoj. Odborný dohled zajistí architekt a designér Jiří Pelcl, společně s designérkou Liběnou Rochovou, držitelkou ceny Czech Grand Design 2016, a Annou Orsini, uměleckou ředitelkou London Fashion Week.

Filip Hieke, photo: Jakub Křovák

Součástí výstavy bude i katalog s fotografiemi od české fotografky Karin Zadrick, která společně s Jenovéfou Bokovou připravila soubor několika fotografií s názvem UMPRUM ROCKS! Kromě výstavy proběhne rukodělný workshop pro britskou veřejnost a Alice Klouzková, designérka a absolventka pražské UMPRUM, představí svou knihu s názvem Dědictví, tradice, inovace.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Czech Centre
0207 836 3669
info@czechcentre.org.uk
Long Acre 116, London

Firemní články

Tereza Rosálie Kladošová

There Is Only You: Čeští designéři na International Fashion Showcase 2017

15.2.2017

There Is Only You je výstava studentů a absolventů pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM), kteří pod vedením MgA. Pavla Ivančice ve spolupráci s Českým centrem Londýn představí svou tvorbu na mezinárodní přehlídce mladých módních talentů International Fashion Showcase 2017 (IFS). Výstava se uskuteční ve dnech 17. - 21. 2.