Christian Louboutin a jeho nová kolekce pro letošní podzim a zimu

Redakce LUXUS.cz
21. Srpen 2017
Christian Louboutin je návrhář, jehož obuv je světově proslulá, a to díky své originalitě, luxusu a extravaganci. Každý, kdo si může jeho boty dovolit, by je měl mít v botníku. V jeho kolekci pro letošní podzim a zimu není povolen minimalismus. Dámské boty jsou vyšší, výraznější a působivější, než kdy předtím. Jak Louboutin řekl, v kolekci je mnoho tvarů a hodně tištěných textur.

K nejvýznamnějším kouskům patří boty Royal Strass na vysoké platformě, která je zcela pokryta lesklými křišťály Stras. Také sandále Atletika v koženém a velurovém provedení, které mají vycpanou podrážku, nejsou k přehlédnutí. V jednodušším stylu se nesou černo-zlaté sandále Latinotte nebo kozačky, které připomínají nákupní tašku.

Louboutina kolekce je v této sezoně obzvláště zasažena myšlenkou genderové plynulosti. "Mnoho pánských bot, které jsem navrhl, jsem dělal také pro ženy," řekl.

Pokud jde o pánskou kolekci, v té Louboutin nabídl nové odvážné boty, z nichž jsou některé zcela pokryty flitry. Jeho nově zavedené tenisky Loubikick, inspirované basketbalovou módou v devadesátých letech, se objevují v nových smíšených kombinacích.

V kolekci pro muže se mísí řada stylů - jsou v ní boty s růžovými aplikacemi, vyšíváním, nebo tištěným sametem. Tento mistr avantgardní obuvi však pomyslel i na konzervativnější muže...