Co je to pigmentace a jak bojovat s nežádoucími skvrnami

Redakce Luxus.cz
16. Listopad 2018

Za zbarvení vaší pokožky je zodpovědný melanin. Melanin je označení pro hnědý až černý pigment, který se v lidském těle se vyskytují nejen v kůži, ale například i ve vlasech či v sítnici.Melanin chrání pokožku před poškozením světlem. Pokožka nesmí být nadměrně vystavena světelnému UV záření. Konkrétněji se udává, že nesmí docházet k oxidaci kyseliny listové v pokožce, ale zase musí být dostatek světla, aby mohl vznikat vitamín D. Pigmentacepokožky je tedy dána množstvím melaninu v pokožce a dělí se na kostitutivní (udává barvu pleti) a fakultativní (světlem vyvolaná melanogeneze). Pigmentové skvrny jsou způsobeny hypersekrecí a špatnou distribucí melaninu a rovněž akumulací lipofuscinu (oxidovaných lipidů a proteinů) v momentě, kdy se proces melanogeneze stane nefunkční. Tento přirozený jev je přibližně z60 % způsoben sluněním. Dalšími příčinami je proces stárnutí, genetické předpoklady, hormonální nerovnováha, antikoncepce, medikace a buněčná hypertoxicita (parfémy, esenciální oleje). Při správné volbě produktů pro domácí ošetření a specifickou kúrou ošetření šitých klientce na míru, jsme schopni v Biologique Recherche salonech stávající skvrny výražně zesvětlit či zcela potlačit a předejít vzniku nových skvrn.

Jak odstraňujeme a zesvětlujeme pigmentové skvrny? Prvním krokem je správně diagnostikovat druh pigmentové skvrny a vyloučit patologické změny. V salonech Biologique Recherche zahajujeme na počátku podzimní sezóny specifickou kúru 4 x po sobě jdoucích ošetření zaměřených na intenzivnější exfoliaci míst s pigmentací a cílenou aplikaci produktů zesvětlujících stávající skvrny a zabraňujících tvorbě nových skvrn. Kúru je nutné v závislosti na hloubce a intenzitě skvrny opakovat 2x-3x během sezóny.

Jak předejít vzniku nových skvrn? Během jarní a letní sezóny je absolutně nezbytné chránit pleť na každodenní bázi krémem s ochranným faktorem a nevystavovat pleť intenzivnímu UV záření po dlouho dobu. Rovněž doporučujeme vyhnout se parfemovaným produktům.

Stařecké skvrny na rukou: Ve všech Biologique Recherche autorizovaných salonech vám rádi poradí správnou domácí péči založenou na pravidelné aplikaci Séra PIGM 400 na skvrny a doplní specifickým ošetřením rukou na bázi speciální exfoliace a aplikaci zesvětlujícího séra PIGM 400.

Lotion P50 PIGM 400

Lotion P50 PIGM 400

Biologique Recherche nabízí ucelenou řadu depigmentačních produktů

Mezi ně patří Lotion P50 PIGM 400 - exfoliační a zesvětlující lotion, které je ideální pro mdlou pleť s hyperpigmentovými skvrnami. Zlepšuje epidermální obnovu a pomáhá regulovat syntézu melaninu, zatímco pleť chrání a respektuje. Vyvažuje pH na povrchu kůže a zdokonaluje sílu a kvalitu epidermis. 

Sérum PIGM 400

Sérum PIGM 400

Pro redukci existující pigmentové skvrny a omezení vzniku nových skvrn slouží sérum PIGM 400 redukuje existující pigmentové skvrny. Kromě toho, že odstraňuje nedokonalosti a rozjasňuje pleť, má také antioxidační vlastnosti, díky kterým bojuje s buněčným stárnutím. Kontroluje akumulaci lipofuscinu díky šesti koncentrovaným.         

 

Biologique Recherche Preparation

Biologique Recherche Preparation

Okamžitý zesvětlující účinek poskytuje Crème PIGM 400. Stejně jako sérum zabraňuje vzniku nových pigmentových skvrn v obličeji a redukuje intenzitu již existujících skvrn. Vyrovnává pleť a redukuje nedokonalosti. Pomáhá také bojovat s buněčným stárnutím díky působení na volné radikály.

Crème PIGM 400

Crème PIGM 400

Novinkou je maska - Masque PIGM 400, která funguje jako opravdový rozjasňující booster. Od první aplikace je pleť více zářivá a prosvětlená s perleťovým odstínem. Napomáhá redukovat existující pigmentové skvrny, působí proti volným radikálům a pomáhá tak bojovat proti buněčnému stárnutí.

 

Masque PIGM 400

Masque PIGM 400

Emulsion Mains PIGM 400 sjednocuje pleť, redukuje nedokonalosti, a okamžitě rozjasňuje kůži na rukách. Regeneruje, restrukturalizuje a obnovuje epidermis, navíc zvlhčuje kůži na rukách a chrání ji před nepříznivým počasím. Jde o ošetření s mnoha benefity, které bojuje s nerovnováhou suchých rukou s pigmentovými skvrnami.

Lotion P50 PIGM 400
Sérum PIGM 400
Biologique Recherche Preparation
Crème PIGM 400
Masque PIGM 400