O jedinečném kryocentru v Praze s jednatelem společnosti panem Alexey Dudkem

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
25. Únor 2020

Kryocentra se postupně začínají více a více rozšiřovat. Využívá je stále větší množství lidí. Ať už se jedná o sportovce, či prosté občany. O tom, co to vlastně pojem kryocentrum je a co s sebou přináší, si dnes promluvíme s panem Alexey Dudkem.

Otázka
Byl byste tak hodný a představil nám, co Vaše firma Cryolife vše vlastně dělá? Představíte nám, co je to kryoterapie?
Odpověď
Naše společnost Cryolife se především zaměřuje na kryoterapii, floating a masáže. Jedná se o všechny metody podpory a zlepšení imunity a zdraví člověka. V našem centru nepoužíváme žádné chemické doplňky, pracujeme se zdroji organismu, které nám byly dány matkou přírodou. Vyškolený tým Cryolife provází klienty všemi našimi procedurami od A až do Z. Kryoterapie je ve světě známý pojem. Jedná se o vystavení těla extrémně nízkým teplotám. Kdy chlad působí na chladové receptory, v organismu je vyvolán pozitivní stres, čímž se tělo samo regeneruje, léči a obnovuje energii. V našem kryocentru je nainstalován nejnovější typ kryokomory. Suchovzdušná komora chladí tělo rovnoměrně. Skládá se ze dvou komor. První komora adaptuje klienta při -60ºC a hlavní komora, ve které strávíte většinu procedury, chladí na -110ºC.

Otázka
Mohl byste nám, prosím, přiblížit, co je to floating?
Odpověď
Floating neboli senzorní deprivace je speciální vana ve tvaru vejce s velmi slanou vodou. Vana v centru Cryolife obsahuje 500 kilogramů speciální soli. Jedná se o meditační a relaxační proceduru, která tělo zbavuje otoků, uvolňuje pohybový aparát a má uklidňující účinky. To vše umožňuje hustá voda, která nadnáší a zbavuje gravitace.
Otázka
Uvedl byste, jaké jsou rozdíly mezi celotělovou kryoterapií a tou lokální? Na co je jaká účinnější?
Odpověď
V našem centru nabízíme jak celotělovou, tak i lokální kryoterapii. Celotělová kryoterapie posiluje imunitu, vytváří testosteron a u žen odstraňuje strie. Procedura kryoterapie je dle názorů lékařů a specialistů jedinečná forma k posílení organismu člověka. Na rozdíl od celotělové kryoterapie je lokální kryoterapie určena k ošetření jednotlivých částí těla – klouby, svaly atd. Lokální kryoterapie působí přímo na poškozené místo, čímž hluboce zmrazuje a tím intenzivně regeneruje danou část těla, zmenšuje bolest a zánět. Obvyklá je kombinace celotělové i lokální.

Otázka
Všimli jsme si, že ve Vašem centru Cryo Life nabízíte i různé masáže. Mohl byste nám nějaké vyjmenovat?
Odpověď
V centru Cryolife se specializujeme zejména na zdravotní masáže zaměřené na konkrétní problémy klientů. Klient nejdříve absolvuje konzultaci s naším odborným masérem, kde se vybere technika „na míru“. A jelikož jsou masáže balzámem na tělo i duši, mohou klienti využít naší široké nabídky relaxačních balíčků a také masáží různými technikami (Yumeiho terapie, bodová, klasická, olejová, reflexní a další).
Otázka
Spousta si jistě klade otázku, zda není kryoterapie nebezpečná. Nese s sebou nějaká rizika?
Odpověď
Často se nás noví klienti ptají, zda naši proceduru přežijí. Odpověď zní: „Ano!“. Naše technika je velmi kvalitní, nejmodernější na trhu. Jde jen o to, překonat sám sebe. Ovšem nelze opomenout kontraindikace: nádorová onemocnění, infarkt, mrtvice, těhotenství, užívání návykových látek a kojící ženy.

Otázka
Pokud máme nějaké konkrétní alergie, měli bychom se kryoterapii vyhnout?
Odpověď
V případě, že klient trpí alergiemi, vyjma alergie na chlad (tato je zcela výjimečná), je použití kryoterapie vhodné. Kryoterapie zmirňuje a léči všechny druhy alergií a jiné kožní potíže (lupenku, akné a jiná těžká kožní onemocnění).
Otázka
Na co je kryoterapie vlastně účinná?
Odpověď
Kryoterapie je velmi účinná a léčivá procedura. Díky jejímu vlivu na chladové receptory těla vytváří pro organismus kladný stres, který aktivizuje všechny síly organismu a všechny jeho systémy začínají správně fungovat.

Otázka
Kdo léčbu kryoterapie nejčastěji navštěvuje?
Odpověď
Klientela je velmi různorodá. Tuto proceduru navštěvují jak ženy, které chtějí zachovat mládí a zdraví svého těla, tak i sportovci, lidé po úrazech a operacích, pacienti s chorobami, jako je například roztroušená skleróza či revmatoidní artritida. Nejčastějšími návštěvníky jsou lidé, kteří pečují o své zdraví, nebojí se nových technologií, chrání své zdraví a mladost, upřednostňují cesty bez použití chemických preparátů.
Otázka
Můžete vyjmenovat nějaké známé osobnosti, které kryoterapii navštěvují?
Odpověď
Všeobecně známým faktem je, že známé osobnosti velmi často využívají kryoterapii. Jsou to například Cristiano Ronaldo, Lady Gaga či anglická královna Alžběta. Co se týká hvězdných návštěvníků centra Cryolife, můžete sledovat naše sociální sítě a tam se dozvíte, kdo využívá našich služeb. Můžeme však říci, že to jsou tenisté, zápasníci, basketbalisté, fotbalisté a mnozí další.

Otázka
Jak jste se ke kryoterapii v Praze vůbec dostali? Jak vznikla?
Odpověď
Já sám chodím do kryosauny už několik let a vidím na sobě pozitivní výsledky, pomáhá mi ve sportu, posiluje mé zdraví a maximálně snižuje nemocnost. Hodně cestuji do různých zemí, jako je Amerika, Anglie, západní Evropa, a když jsem v těchto státech viděl popularitu kryoterapie, byl jsem velmi překvapen, že lidé v České republice si nejsou vědomi pozitivního účinku kryoterapie, přestože ta je ve světě známa řádu let. Takto se zrodila myšlenka vytvořit v Praze kryocentrum, které bude splňovat nejnáročnější požadavky klientů, kteří se zajímají o své zdraví.
Otázka
Plánujete v blízké době nějaké akce, kam byste rádi pozvali čtenáře?
Odpověď
Akce pořádáme neustále. Sledujte nás na sociálních sítích, tak se vždy dozvíte, kdy a jaká akce bude probíhat.

Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Centrum Cryolife si zakládá na novém vybavení, moderních technologiích, kvalitě, profesionalitě poskytovaných služeb a na spokojenosti klientů. To je pro nás luxus, který máte možnost zažít každý den v našem centru Cryolife.
Děkujeme za rozhovor

Cryo life

Galerie

  • 0

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Cryo life

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže